Svetlice v Rušah

35

Že tradicionalno bodo v mesecu decembru zasvetile Svetlice v Rušah v organizaciji CEZAM-a in Občine Ruše in tako odprle vrata veselju in sladkostim, ki jih prinaša mesec december. Svetlice bodo zasvetile v ponedeljek, 2. 12. 2019, ob 18:00 v Parku pred Občino Ruše. Prižgimo jih skupaj. Cezam Ruše vabi. Idejna avtorica je Vlasta Čobal Sedmak.

Praznično vzdušje v Parku pred Občino Ruše bodo ob prižigu luči z nastopom pričarali otroci Društva prijateljev mladine Ruše in Osnovne šole Janka Glazerja Ruše, temu bo sledila predstava z laser show-om in druženje ob glasbi.

Prižig luči oziroma svetlic pa je samo košček programa v mozaiku decembrskega praznovanja, ki ga pripravljajo skupaj z društvi in organizacijami v občini Ruše.

SVETLICE 2019 – PRAZNIČNI DECEMBER V RUŠAH 2019

Ponedeljek 2.12.2019 ob 18:00
Svetlice (prižig luči);
nastop otrok Društva prijateljev mladine Ruše
in Osnovne šole Janka Glazerja Ruše,
Praznični bazar OŠ Janka Glazerja Ruše in laser show
Gostinska ponudba HUTA
Park pred Občino Ruše
(CEZAM Ruše, Oš Janka Glazerja Ruše, Dpm Ruše, HUTA)

Četrtek 5.12.2019 ob 16:30
Praznični bazar Gimnazije in srednje
kemijske šole Ruše
Avla Gimnazije in srednje kemijske šole Ruše
(Gimnazija in srednja kemijska šola Ruše)

Četrtek 5.12.2019 ob 17:00
Miklavževanje
Bistriški trg (v primeru slabega vremena
v Domu kulture Bistrica ob Dravi)
(Kud Svoboda Bistrica Ob Dravi in Ko Bistrica Ob Dravi)

Petek 6.12.2019
Razstava slik članov društva Sena
Optika Auer Ruše
(Društvo za kakovost življenja Sena)

Torek 10.12.2019 ob 18:00
Praznični nastop učencev Glasbene šole Ruše
Dom kulture Ruše
(Konservatorij za glasbo in balet Maribor, DO Ruše)

Sreda 11.12.2019 ob 11:00
Medgeneracijski božični koncert
Gimnazije in srednje kemijske šole Ruše
Dom kulture Ruše
(Gimnazija in srednja kemijska šola Ruše)

Sobota 14.12.2019 ob 17:00
Izgubljene pike, lutkovna predstava
Dom kulture Bistrica ob Dravi
(Kud Svoboda Bistrica Ob Dravi)

Sobota 14.12.2019 ob 17:00
Božiček na obisku
Dom krajanov Bezena
(KUD Bezena)

Nedelja 15.12.2019 ob 11:00
Orkester dobrega moža & obisk
Dedka Mraza (Zavod enostavno prijatelji)
Cena posamezne vstopnice: 6 €
Ugodnosti in informacije: www.cezam.org
Dom kulture Ruše
(CEZAM Ruše)

Petek 20.12.2019 ob 18:00
Božični koncert
Dom kulture Bistrica ob Dravi
(Kud Svoboda Bistrica Ob Dravi)

Petek 20.12.2019 ob 18:00
Prihod dedka Mraza in obdaritev otrok
Dom krajanov Smolnik
(Krajevni odbor Smolnik)

Sreda 25.12.2019 ob 18.00
Božični pohod na Martnico
Zbirno mesto: Park pred Občino Ruše
(Aktivni Smo)

Četrtek 26.12.2019 ob 17:00
Koledovanje po vasi
Bistriški trg
(Kud Svoboda Bistrica Ob Dravi)

Četrtek 26.12.2019 ob 17:00
32. tradicionalni novoletni koncert Godbe Ruše,
sodeluje Mažoretni in twirling klub Ruše
Vstopnina: 5 €
Športna dvorana Ruše
(Godba Ruše)

V decembru tudi:

Torek 3.12.2019 ob 9:30
Projekt Brati, razumeti – Lahko branje
VDC Polž Maribor – enota Ruše
(Varstveno delovni center POLŽ Maribor – VDC POLŽ Maribor – enota Ruše v sodelovanju
z Gimnazija in srednja kemijska šola Ruše)

Sreda 4.12.2019 ob 12:00
Projekt Brati, razumeti – Lahko branje
Knjižnica Janka Glazerja Ruše
(Varstveno delovni center POLŽ Maribor – VDC POLŽ Maribor – enota Ruše v sodelovanju z Dpm Ruše)

Sreda 4.12.2019 ob 17:00
Otvoritev skupinske likovne razstave
članov društva RULIK
Hotel Veter
(Likovno društvo RULIK Ruše)

Sobota 14.12.2019 ob 18:00
Osrednja prireditev 40. krajevnega
praznika Smolnika
Gasilski dom Smolnik
(Krajevni odbor Smolnik)

Ponedeljek 16.12.2019 ob 18:00
Otvoritev razstave izdelkov DU Smolnik
Dom krajanov Smolnik
(Krajevni odbor Smolnik)

Torek 17.12.2019 ob 18:00
Gostovanje gledališke skupine KD Pavza
Selnica ob Dravi s komedijo Moža je zatajila
Gasilski dom Smolnik
(Krajevni odbor Smolnik)

Sreda 18.12.2019 ob 18:00
Bralni maraton literarne sekcije
KUD Franjo Sornik Smolnik
Dom krajanov Smolnik
(Krajevni odbor Smolnik)

Četrtek 19.12.2019 ob 16:00
Tekmovanje v igranju taroka;
zbiranje prijav Anastazij Muzlovič
Dom krajanov Smolnik
(Krajevni odbor Smolnik)

Četrtek 19.12.2019 ob 19:00
Svečana proslava ob 100-letnici
Športnega društva Ruše
Športna dvorana Ruše
(Športno društvo Ruše)

Petek 20.12. in sobota 21.12.2019 ob 18:00
Letna pregledna razstava
Galerija B, Dom kulture Bistrica ob Dravi
(Kud Svoboda Bistrica Ob Dravi)

Sobota 21.12.2019 ob 17:00
Krajevni praznik Bistrice ob Dravi
Dom kulture Bistrica ob Dravi
(Ko Bistrica Ob Dravi)

Ostale športne aktivnosti:

Od 18.12.2019 do 5.1.2020
10. mednarodni kegljaški turnir
»POHORSKI BATALJON 2020« pod UV svetlobo
Prijavnina:
Registrirani: 9 € (vsak naslednji nastop 7 €)
Neregistrirani: 7 € (vsak naslednji nastop 5 €)
Športni park Ruše
(Kegljaški klub Ruše v sodelovanju s CEZAM Ruše,
Športna zveza Ruše in z Občina Ruše)

Razpored kegljaškega turnirja:
Sreda 18.12.2019 od 14:00 do 20:00
Četrtek 19.12.2019, 26.12.2019 in 2.1.2020
od 14:00 do 20:00
Sobota 21.12.2019, 28.12.2019 in 4.1.2020
od 10:00 do 20:00
Ponedeljek 23.12.2019 in 30.12.2019
od 14:00 do 20:00
Nedelja 5.1.2020 od 10:00 do 17:00

Smučarski tečaj v decembru in januarju:
Od 26.12.2019 do 29.12.2019 od 9:00 do 14:00
Od 2.1.2020 do 5.1.2020 od 9:00 do 14:00
20. urni smučarski tečaj z zaključnim
tekmovanjem na Arehu
(Športno društvo NLP Renato Kolmanko)

Odhod smučarskega avtobusa, ki je namenjen
tudi ostalim smučarjem in ostale informacije
najdete na www.nlp-sport.si.

Župnija Ruše vabi v Župnijsko cerkev Ruše:

Petek 29.11.2019 ob 17:30
Adventna delavnica; izdelovanje adventnih venčkov

Nedelja 1.12.2019 ob 7:30 in 10:00
1. ADVENTNA NEDELJA;
blagoslov adventnih venčkov

Četrtek 5.12.2019 ob 17:00
Sv. maša in srečanje s sv. Miklavžem

Sobota 7.12.2019 ob 16:00
Srečanje birmancev, staršev in botrov;
podelitev Svetega pisma birmancem

Nedelja 8.12.2019 ob 7:30 in 10:00
2. ADVENTNA NEDELJA; sv. maša – praznik
brezmadežnega spočetja Device Marije
(za našo župnijo molitveni in spovedni dan)

Ponedeljek 9.12.2019 ob 17:30
Adventno misijonski večer;
Marko Glaser, Slomškov sodelavec in
predstavitev knjige Kalvarije
v sodelovanju pripravili Nadškofijski arhiv Maribor,
Župnija Ruše in Društvo Lira Ruše
(v veroučni učilnici Župnišča Ruše)

Petek 13.12.2019 ob 17:00
Sv. maša; pri kateri se bomo še posebej spomnili
slepih in slabovidnih ljudi ter bo namenjena molitvi
in prošnji, da bi svet živel v luči
(praznik Sv. Lucije)

Sobota 14.12.2019 ob 17:30
4. srečanje komornih skupin
v organizaciji Godba Ruše
(Kapela Župnišča Ruše ali Župnijska cerkev Ruše)

Nedelja 15.12.2019 ob 7:30 in 10:00
3. ADVENTNA NEDELJA;
predstavitev prvoobhajancev ob 10:00

Od 16.12. do 20.12.2019
Adventna duhovna obnova za veroučence

Od 16.12. do 24.12.2019 ob 17:00
Božična devetdnevnica;
duhovna priprava na Božič

Petek, 20.12.2019
Predbožični obisk bolnikov

Nedelja 22.12.2019 ob 7:30 in 10:00
4. ADVENTNA NEDELJA in sprejem
Betlehemske lučke miru

Torek 24.12.2019
SVETI VEČER: 17:00 Srečanje otrok pri jaslicah,
blagoslov jaslic in sv. maša, 24:00 Polnočnica

Sreda 25.12.2019 ob 10:00 in 17:00
Božična sv. maša

Četrtek 26.12.2019 ob 10:00
Sv. maša in blagoslov vode in soli ter
molitev za domovino (praznik Sv. Štefana)
in ob 10:45 Božični koncert Mešanega
pevskega zbora Društvo upokojencev Ruše

Petek 27.12.2019 ob 17:00
Sv. maša in blagoslov vina
(praznik Sv. Janeza)

Sobota 28.12.2019 ob 16:30
Molitvena ura in sv. maša namenjena
molitvi otrok in družinam, ki trpijo
(praznik nedolžnih otrok)

Nedelja 29.12.2019 ob 7:30 in 10:00
Praznik sv. družine;
k sv. maši ob 10. uri še posebej vabljene družine

Torek 31.12.2019 ob 17:00
Drugi sveti večer – slovo od starega leta;
pri sv. maši se bomo zahvalili za vse dobro, kar smo prejeli v tem letu

Sreda 1.1.2020 ob 10:00
Sv. maša, pri kateri bomo prosili za blagoslov in
Božje varstvo v novem letu (dan miru)

Nedelja 5.1.2020 ob 7:30 in 10:00
Tretji sveti večer – sv. maša;
blagoslov vode, kadila in krede

Ponedeljek 6.1.2020 ob 17:00
Sv. maša (praznik sv. treh kraljev)